فهرست مطالب

نقاشی ساختمان با رنگ جوتن

Rate this post

رنگ آمیزی یا نقاشی ساختمان با رنگ جوتن از سالها پیش مورد استفاده عموم قرار گرفته است. کاربرد رنگ جوتن در رنگ آمیزی سقف , دیوار , نما , کف , بیرون و داخل انواع ساختمان اداره , استخر , سینما , خانه و …  می باشد. این رنگ دارای انواع متفاوتی می باشد که بسته به مکان مورد استفاده نوعی از آن به کار برده می شود. یکی از مزیت های رنگ جوتن به دلیل موادی که در آن استفاده شده است بدون بو در هنگام اجرای آن می باشد.

 

نقاشی ساختمان با رنگ جوتن

 

رنگ جوتن چیست؟

جوتن یکی از معروف ترین کارخانجات تولید رنگ در جهان می باشد. محصولات آن داری دوام و ماندگاری بسیار بالایی می باشند. رنگ های ساختمانی بر پایه آب ( رنگ آکریلیک ) جوتن برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. و تقریبا بر روی تمام سطوح اعم از سیمانی , رنگ , گچی , کناف و … قابل اجرا می باشند. مانند دیگر رنگ ها رنگ جوتن در نقاشی ساختمان نیز دارای معایب و مزایایی می باشد. بسته به سلیقه مشتری یا مکان مورد استفاده می توانید نوعی از رنگ ها را انتخاب کنید. ریچ مات جوتن نوعی از رنگ جوتن می باشد. به صورت مات و به طور کامل قابل شستشو است.

قابل توجه است که دوام و ماندگاری این نوع رنگ بسیار بالاست و پوشش دهی بسیار زیادی دارد. چرا که تمام ترک ها و پستی و بلندی های بر روی دیوار را در صورتی که جزئی باشند به صورت کامل می پوشاند. معمولا از این نوع در رنگ آمیزی سقف و یا نقاشی نمای ساختمان استفاده می شود. 

 

نحوه اجرای رنگ جوتن

ابتدا محل مورد نظر را مشخص می کنیم در صورت وجود هرگونه گرد و غبار , خاک و چربی به صورت کامل محل مورد نظر را تمیز می کنیم. اگر شکاف ها یا دیوار دارای پستی و بلندی بسیاری است حتما با استفاده از بتونه به طور کامل ترمیم شود. در حد امکان محل به صورت صاف و یکدست باشد. اگر سطح زیرکار دارای رنگ پلاستیک یا رنگ است حتما بر روی آن پرایمر ( روغن آستر ) مناسب اجرا شود. بعد از گذر زمان حدود یک روز می توانیم کار رنگ آمیزی را انجام دهیم. معمولا نحوه ساخت تارملات بر روی رنگ جوتن خریداری شده نوشته شده است اما جهت اطلاع بیشتر در اینجا اشاره ای به نحوه ساخت آن می کنیم.

ابتدا با توجه به برگه راهنما آب مورد نیاز را به اندازه مواد داخل ظرف بریزید. سپس به اندازه تعیین شده رزین را با مواد خوب مخلوط کنید. سپس به صورت کامل مخلوط کنید و ورز دهید تا مواد کاملا ترکیب شود. بعد از اتمام کار می توانید مواد رنگ را اضافه کنید. و توسط ماله بر روی دیوار بکشیم توجه کنید که حرکت دست بر روی دیوار از سمت بالا به پایین باشد نتیجه ای بهتری حاصل می شود. مقدار رنگ بر روی سطح دیوار یا سقف بین ۲ تا ۳ میلی متر می باشد.

 

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ جوتن

 

رنگ جوتن نمای ساختمان

انواع مختلفی از رنگ جوتن وجود دارد. که می تواند قابل استفاده در داخل و خارج ساختمان باشد. رنگ جوتن نمای ساختمان که بر روی انواع سطوح سیمانی, گچی , بتنی , فلزی قابل اجرا می باشد. با توجه به ویژگی هایی که در برابر ضربه و ترک داد می تواند سالهای سال بر روی سطح عمر طولانی داشته باشد. این نوع رنگ قابلیت پوشش دهی و ایجاد ضخامت بر روی سطح را داد. و همچنین ترک های جزئی سطح را پوشش می دهد. بنابراین کاربرد این رنگ در نمای ساختمان باعث مقاومت در برابر شرایط جوی و آب و هوایی می باشد.

 

آستر و پرایمر مورد استفاده برای جوتن

  • برای پرایمر بهتر است از پرایمر نمای خارجی شرکت جوتن استفاده شود.
  • جهت زیرسازی و آماده سازی سطح هم می توانید از بتونه های شرکت جوتن استفاده کنید.

 

معایب و مزایای رنگ جوتن

۱- رنگ جوتن یک رنگ بی بو می باشد

۲- پوشش دهی بسیار قوی سطح

۳- قابل شستشو به صورت کامل

۴- عدم شوره رنگ

۵- ماندگاری و دوام بسیار بالا

۶- از نظر اقتصادی به صرفه می باشد. (  چرا که ماندگاری بالا رنگ جوتن پس از گذر سالها باز هم مانند روز اول تمیز و با کیفیت است. )

۷- پایه آب

۸- پوشش دهی بالا و پر کردن ترک ها و پستی یا بلندی های بر روی سطح

۹- از معایب آن اجرای گران آن می باشد.

 

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ جوتن

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ جوتن بسته به نوع و سلیقه متفاوت است. همچنین اگر نیاز به انجام زیرسازی باشد همزمان و هم هزینه رنگ آمیزی بیشتر می شود. بنابراین نمی توان تعرفه ای دقیقی از قیمت را ارائه داد.

 


  • جهت اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان در مورد نقاشی ساختمان. با انواع جوتن لطفا تماس بگیرید. ( اجرای رنگ در تمام نقاط تهران و شهرستان ها , کرج , تهرانپارس , جنت آباد , صادقیه , سعادت آباد و … )

شماره های تماس :  ۰۹۱۲۷۹۲۹۶۸۱ – ۰۹۱۹۵۳۹۷۹۵۸