Rate this page
رن رنگ کاری نما ساختمان (رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان)؛ روشی جهت پوشاندن انواع سطوح جلوی بنا (خارجی، نمای ویلا، خانه، تجاری) جهت قشنگی، ترمیم یا محافظت از ساختمان می‌باشد که بر روی انواع قسمت‌ها و سطوح دیوار (نما) نظیر: شیروانی، بافت‌دار، آجری، گچی، سنگی و … اجرا می‌شود، از انواع ساختمان‌ها جهت اجرای رنگ نمای ساختمان می‎توان به ساختمان‌های مسکونی و تجاری، نمای ساختمان ویلایی، آپارتمان، ادارات اشاره کرد، که با استفاده از انواع رنگ‌های ضد آب یا معمولی پس از انجام مراحل زیر سازی، نمای ساختمان رنگ آمیزی می‎شود این کار با طناب یا با داربست (بسته به نظر متخصص رنگ کار) امکان‌پذیر است. بعد از اجرای حتی با کیفیت‌ترین مواد در رنگ نمای خارجی ساختمان باز هم در گذر زمان امکان معیوب شدن رنگ نما وجود دارد. طبیعی است که در اثر شرایط جوی و بارش باران یا غبار و اشعه خورشید رنگ نما به مرور زمان کیفیت خود را از دست بدهد. و نیازمند ترمیم باشد اما شما می‎توانید با انتخاب یک رنگ کار نمای ساختمان مناسب، روند خراب شدن رنگ اجرا شده بر روی نمای بیرونی ساختمان را تا حدود بسیاری کاهش بدهید ما در ارسباران با توجه به داشتن تجربه، تخصص و همچنین انتخاب بهترین روش جهت اجرای رنگ نمای ساختمان این شرایط را برای شما فراهم کرده‌ایم تا با قیمت مناسب بهترین خدمات رنگ آمیزی نما ساختمان در تهران را دریافت نمایید. در صورت تمایل به دریافت مشاوره با شماره ۰۹۱۲۷۹۲۹۶۸۱ تماس بگیرید. مزایای و علت رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان رنگ نما تاثیر به سزایی در روحیه ساکنین آپارتمان، مجتمع‌ها و ساختمان‌ها دارد. امروز رنگ آمیزی نما در مدارس، نمای ادارات، نمای مهدکودک‌ها و ساختمان‌ها، مجتمع های تجاری بسیار رایج می باشد. از جهتی رنگ آمیزی نمای ساختمان مانند عایقی و محافظ در برابر رطوبت و باران‌های مداوم می باشد. به خصوص در شهر‌های شمال کشور بسیار مناسب است. طبق تحقیقات اگر به شکل صحیحی از این رنگ در نمای شما استفاده شود، نمای ساختمان و آپارتمان شما حداقل تا ۱۰ تا ۱۵ سال در برابر عوامل جوی گوناگونی همچون باران مقاوم و عایق است. (انجام رنگ نما و رنگ آمیزی نمای ساختمان در تمام نقاط تهران با کیفیت عالی و قیمت مناسب توسط تیم ارسباران). این که شما چه زمانی ساختمان خود را ساخته‌اید یا چه زمانی ساختمان را خریده‌اید مهم نیست. مهم این است که نمای ساختمان در واقع بخش مهمی از ساختمان بوده که اولین قضاوت را درباره ساختمان شما در ذهن فرد بیننده ایجاد می‌کند. پوسته شدن رنگ نما و ترک نمای ساختمان از موارد رایجی هستند که در بسیاری از ساختمان‌های فرسوده دیده می شود. حال این که ساختمان شما از نمای نویی برخوردار باشد یا نه، کاملا به سلیقه شما مربوط می شود اما بسیاری از افراد به دلایل زیر ترجیح می دهند که به ظاهر ساختمان خود توجه داشته باشند.

لیستی از دلایل رنگ کاری نمای بیرونی ساختمان

می‌توان از مواردی که سبب تمایل افراد به ثبت درخواست رنگ کاری نما می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:
 • افزایش ماندگاری ساختمان در برابر عوامل خارجی.
 • نگهداری نمای ساختمان در برابر فرسودگی و گرد و غبار.
 • افزایش مقاومت ساختمان در برابر اشعه نور خورشید.
 • محافظت از ساختمان در برابر شرایط بد جوی مانند بارش باران و برف (مانند یک عایق عمل می‌کند).
 • ایجاد زیبایی منحصر به فرد به ساختمان می‎دهد.
به صورت کلی ساختمان‌هایی که نمای آنها از نوع سنگ، آجر و … نباشد می‌توانند با رنگ آمیزی نمای جدیدی را به خود بگیرند و همچنین شما می‌توانید با مبلغ بسیار مناسب‌ نمای ساختمان خود را تمدید کنید.

رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان؛ انواع سطوح

می‌توان از انواع رنگ‌های که بر روی نمای ساختمان اجرا می‌شوند به رنگهای مولتی کالر، رزین آکریلیک، رنگ استخری، سان کالر، رنگ نانو، کنیتکس روغنی، پلاستیک، اکرولیک اشاره کرد. علاوه بر در نظر گرفتن کیفیت رنگ و زیبا بودن رنگ باید به موارد بیشتری هم در انتخاب رنگ دقت شود. در انتخاب رنگ مناسب، مکان مورد نظر یا سطوح و مصالح استفاده شده در نمای ساختمان و شرایط جوی نیز مورد اهمیت می باشد که این مورد توسط متخصصین رنگ کار نمای ساختمان در ارسباران امکان پذیر است. در حال حاضر رنگ کاری نمای خارجی ساختمان بر روی سطوح انجام می‌شود:
 • رنگ کاری نمای بیرونی ساختمان سیمانی
 • رنگ کاری نمای ساختمان سنگی
 • اجرای رنگ نمای ساختمان بتنی
 • رنگ آمیزی نمای بیرون ساختمان چوبی
 • اجرای رنگ نما ساختمانی فلزی
 • رنگ آمیزی نما کامپوزیت

اجرای رنگ نمای ساختمان سیمانی

رنگ آمیزی نمای سیمانی یکی از روش‌های زیباسازی ساختمان تجاری یا مسکونی محسوب می‌شود. که با توجه به مدت زمان اجرا شده سیمان بر روی نما، نوع محیطی که ساختمان در آن قرار دارد و … رنگ انتخابی مورد نظر متفاوت است. از این جهت تیم متخصص ارسباران درصدد آن است تا با زیرسازی مناسب و انتخاب درست رنگ، بهترین رنگ کاری نمای سیمانی را بر روی ساختمان را انجام دهد.

رنگ کاری نمای ساختمان سنگی

یکی از محبوبترین نماها در حال حاضر نمای سنگی است، با دریافت خدمات رنگ آمیزی ساختمان بر روی نمای ساختمان (ویلا، تجاری) می‌توان ظاهر ساختمان را با کمترین هزینه زیبا کرد. به صورت کلی رنگ آمیزی نمای سنگی ساختمان یک روش مقرون به صرفه، برای تمدید و ایجاد ظاهری زیبا در ساختمان است، با اجرای رنگ نمای بیرونی ساختمان سنگی از مزیت‌هایی نظیر: زیبایی، محافظت از نما، افزایش عمر بنا و … برخوردار خواهید شد.

اجرای رنگ نمای ساختمان بتنی

یکی دیگر از نماهای محبوب البته در مناطق سرد سیر، نمای بتنی است، اما این نمای بتنی پس از مدتی کد و خراب می‌شود با رنگ آمیزی به موقع نمای ساختمان بتنی از خرابی زودرس این نوع نما جلوگیری نمایید.  

رنگ آمیزی نمای بیرون ساختمان چوبی

گرچه به ظاهر نمای چوبی بسیار زیباست اما چوب نیز به دلیل خاصیت طبیعی بودن خود، ممکن از در مدت کوتاهی خراب شود، از این جهت رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان چوبی می‌تواند سبب طولانی شدن عمر نما، ایجاد ظاهری جذاب و … شود.

اجرای رنگ نما ساختمانی فلزی

در بسیاری از نمای ساختماهایی مانند سوله یا کارخانه، از فلز استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید فلز نیز دارای خاصیت زنگ زدگی می‌باشد از این جهت رنگ آمیزی نمای فلزی ساختمان می‌تواند علاوه بر ظاهری زیبا به محافظت فلز کمک کند. البته رنگ کاری نمای ساختمان فلزی نیاز به تخصص بسیار دارد که این کار توسط تیم متخصص ارسباران با دقت و کیفیت عالی انجام می‌شود.

رنگ آمیزی نما کامپوزیت

گرچه نمای کامپوزیت دارای تنوع رنگی بسیار است و شاید این مورد برای انتخاب کامپوزیت به عنوان نمای ساختمان کافی باشد اما این نوع نما هم پس از مدتی کثیف می‌شود بنابراین رنگ کاری نمای ساختمان کامپوزیتی می‌تواند یک راه حل مناسب و منصفانه جهت تمدید یا تغییر رنگ باشد. در صورت تمایل می‌توانید جهت دریافت مشاوره درمورد اجرای رنگ نمای کامپوزیتی ساختمان با ما در ارسباران تماس بگیرید.

رنگ کاری نمای شیروانی

در شمال کشور از سطوح شیروانی به دلیل بارندگی‌های متعدد بیشتر استفاده می‌شود. در قدیم از ورق‌های گالوانیزه بر روی چوب‌های سطح شیروانی استفاده می‌شد. اما با پیشرفت تکنولوژی بیشتر از سفال برای سطح شیب دار شمال استفاده می‌شود. معمولا برای سطوح شیروانی از رنگ اکریلیک پایه آب نما استفاده می‌شود. اما اگر بخواهیم بر روی ورق‌های گالوانیزه در سطح شیروانی اجرای رنگ آمیزی نما را انجام دهیم ابتدا باید از مواردی مانند واش پرایمر بر روی ورق‌ها سپس رنگ روغنی یا رنگ اکریلیک استفاده شود. گرچه شاید این موارد بسیار معمولی باشد اما انجام تخصصی رنگ کاری نمای شیروانی می‌تواند علاوه بر داشتن ظاهری زیبا، کیفیت بالایی داشته باشد از این جهت ما در تیم رنگ نمای ساختمان ارسباران این کار را به صورت تخصصی و با قیمت بسیار مناسب انجام می‌دهیم. قیمت رنگ نمای ساختمان انواع رنگ ها در بازار موجود هستند که برای نمای ساختمان به کار برده می شوند. قیمت رنگ ها بسته به نوع و جنس رنگ ها بسیار متفاوت است اما نکته ای که باید به آن توجه شود کاربرد در محل های مختلف از شهرهای ایران می باشد. عواملی که در انتخاب رنگ مناسب دخیل می باشند عبارت اند از شرایط آب و هوای محیط و سلیقه ی مشتری. اما به طور کلی می توانی اینطوری بیان کرد که رنگ های استخری مناسب مکان هایی که دارای آب و هوای بارانی هستند مناسب است. و رنگ نانو مانند عایقی مقاوم عمل می کند. رنگ روغن همانطور که گفته شد این رنگ در به عنوان عایقی در مقابل رطوبت گزینه بسیار مناسبی می باشد. رنگ اکریلیک و ظاهری زیبایی دارد و در مقابل پرتوهای نور آفتاب بسیار مقاوم است در محیط هایی که بیشتر اوقات دارای آب و هوای آفتابی هستند این نوع رنگ بسیار کاربرد دارد. رنگ استخری یکی دیگر از رنگ های مورد استفاده می باشد و در مقابل آب و هوای بارانی دوام بسیار بالایی دارد. هزینه نقاشی نما ساختمان با توجه به ویژگی هایی نوسان دارد اما می توان به مواردی که در این امر موثر هستند اشاره کرد. یکی از اصلی ترین مورد مساحت بنا می باشد. نوع و برند رنگ مورد نظر و آیا مکان مورد نظر نیاز به زیرسازی دارد یا خیر و انجام زیرسازی تا چقدر زمان بر است از عوامل تاثیر گذار در قیمت نقاشی منزل یا محل کار می باشند. که پس از باز بینی و مشاوره توسط یک نقاش ساختمان حرفه ای می توانید لیست هزینه ها را به صورت دقیق به دست آورید.   مراحل رنگ آمیزی نما ۱- پاکسازی سطح دیوار و زدودن از هر نوع موادی که مانع از اجرای بهتر رنگ به صورت تمیز و کامل می شود ۲- ترمیم خلل و فرج بر روی سطح جهت صاف شدن و خوب جلوه دادن نما ۳- اگر سطح نیاز به زیرسازی دارد حتما با توجه به شرایط جوی بهترین نوع زیرسازی را انتخاب کنید.

ثبت سفارش و قیمت نقاشی و رنگ کاری نمای ساختمان

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید نمای ساختمان خود را رنگ کنید شاید قبل از ثبت سفارش، قیمت نقاشی نمای ساختمان برای شما مهم باشد. اما قیمت و هزینه رنگ کاری نما به موارد بسیاری بستگی دارد از این جهت نمی تواند به صورت دقیق به قیمت نهایی آن اشاره کرد. به صورت کلی عواملی که بر روی قیمت تاثیر می گذارند عبارات اند از:
 • نوع رنگ انتخابی (جوتن، روغنی و …)
 • متراژ نمای ساختمان جهت اجرای رنگ
 • آیا سطح نما نیاز به زیرسازی دارد؟
دریافت اطلاعات دقیق از موارد گفته شده می تواند به نقاش ساختمان کمک کند تا هزینه نهایی را تخمین بزند. تمدید و رنگ کاری نمای ساختمان سبب زیباسازی شهر، جذب مخاطب، ایجاد انگیزه و حس خوب می شود.در صورتی که می خواهید سفارش خود را ثبت نمایید یا در صورتی که می خواهید اطلاعات دقیقی را از قیمت نقاشی نمای ساختمان دریافت نمایید می توانید با تیم متخصص نقاشی ساختمان ارسبارن تماس بگیرید.
 • جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از نقاشی ساختمان قیمت رنگ کاری نمای ساختمان برای ویلا، محل کار، مجتمع و ویلای شما لطفا تماس بگیرید.
 • انجام خدمات در تمام نقاط تهران و شهرستان ها، کرج، قزوین، شمال، اصفهان، جنوب، مشهد، آبادان، شیراز، مازندران، اردبیل، تنکابن