Rate this page
در بسیاری از موارد شاید نقاشی ساختمان‌های ادارات از اهیمت بالایی برخوردار نباشید. برخی از افراد تصور می‌کنند محیط کاری نیاز به رنگ آمیزی ندارد یا شاید نمی‌دانند تاثیر رنگ‌ها در فضای اتاق اداری و تجاری چه تاثیر بر روی روحیه کارمندان و سرمایه گذارانی که وارد می‌شوند می‌گذارد. صاحبان کسب و کار مردد هستند که آیا هزینه برای خدمات نقاشی بیرونی ساختمان و یا دیوارهای داخلی ساختمان‌های ادارای و تجاری، ارزش سرمایه گذاری دارد؟ اما برخی از صاحبان یا مدیران کسب و کار از مزیت‌های آن آشنا هستند و نمی‌دانند از کجا شروع کنند با ما همراه باشید.

اهمیت و ضرورت رنگ آمیزی فضای ادارای برای کارمندان

از طرف دیگر محیط کار برای کارمندان به عنوان خانه دوم آنهاست که به مدت ۸ ساعت در روز در اتاق‌های خود مشغول به کار هستند. و این فرایند هر روز تکرار می‌شود. حال به این فکر کنید که اگر رنگ‌هایی که در محیط کاری استفاده شده برای مدت زمان طولانی ثابت بماند، چه تاثیر بدی بر روی روحیه کارمندان در نتیجه بر روی راندمان کاری خواهد گذاشت. می‌توان گفت رنگ آمیزی مجدد اتاق‌ها و دیوارهای ادارات هزینه نیست در واقع اگر به روانشناسی رنگ‌ها برگردیم، به کار بردن رنگ‌های در جایگاه مناسب خود سبب می‌شود راندمان کاری کارمندان افزایش بیابد. مثلا می‌توان از رنگ‌ها به صورت ترکیبی با سفید استفاده کرد معمولا رنگ‌هایی مانند آبی، بنفش با سفید می‌تواند فضای مناسبی را ایجاد کند. همچینین رنگ‌هایی مانند قرمز، نارنجی و زرد نیز سبب می‌شود که خلاقیت در افراد افزایش یابد. در واقع نقاشی ساختمان ادارات (رنگ آمیزی فضای ادارای)؛ شامل رنگ کاری اتاق‌ها، دیوارها، سقف و حتی دربهای اداره جات با انواع رنگ‌های روغنی، آکریلیک، بلکا، مولتی کالر، پلاستیک، پتینه می‌باشد. و می‌تواند بر روی روحیه کارمندان، افزایش پیشرفت ، راندمان کاری و همچنین بر روی رضایت مراجعه کنندگان ادارات نیز موثر باشد.

رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان ادارات

قبل از هر چیزی به این فکر کنید که وقتی مراجعه کننده وارد اداره می‌شود با چه فضایی روبرو می‌شود؟ آیا از محیط اداره از فضای آن رضایت خواهد داشت؟ اگر یک دفتر قدیمی ‌است و دیوارهای آن دارای لکه‌هایی از آسیب آب باشند، یا سطوح دیوارهای اداراه دارای ترک یا پوسته‌پوسته شده باشد آیا باز هم جذابیتی خواهند داشت؟ علاوه بر آن استفاده درست از رنگ‌ها سبب می‌شود حس امنیت و اعتماد در افراد شکل گیرد و همچنین نقاشی بیرونی محیط اداری نیز می‌تواند مراجعه کنندگان را قبل از ورود به ساختمان آماده کند و همچنین نشان دهند نمای خوب از مدیر اداره و کارمندان آن باشد.  

آیا نقاشی و رنگ آمیزی مجتمع اداری ضرروی است؟

تا اینجا در مورد مزیت‌های نقاشی ساختمان ادرات برای افراد صحبت کردیم اما درصورتی که مدیر یک اداره بخواهد به صورت خودجوش اقدام به درخواست رنگ کاری محیط داخلی اداره یا رنگ آمیزی نمای ساختمان اداری کند چه زمانی باید این کار را انجام دهد؟ آیا باید منتظر زمان خواستی باشیم؟ با توجه به این که زمان رنگ کاری فضای ادارای کاملا اختیاری است اما به صورت معمول سالی یکبار انجام می‌شود. همچنین می‌توان از مزایای رنگ کاری محیط اداری به موارد زیر اشاره کرد:
  • پوشاندن دیوارهای که ناشی از نم یا رطوبت آب دارای لکه هستند و ظاهر بدی را ایجاد کرده اند.
  • رنگ‌ها به عنوان درزگیر هستند و از رشد کپک‌ها جلوگیری می‌کنند.
  • تغییر یا رنگ کاری مجدد اتاق‌های کارمندان، بر روی روحیه آن‌ها بسیار تاثیر گذار است.
می‌توان گفت علاوه بر مزیت‌هایی که از با رنگ کاری ساختمان به وجود می‌آید و رنگ‌هایی که ادارات به کار می‌روند بسیار مهم هستند به عنوان مثال رنگهایی مانند خاکستری، سفید، آبی، زردطلایی، قرمز، نارنجی، بنفش از رنگهایی هستند که بسیار در اداره جات مورد استفاده قرار می‌گیرند

قیمت و نحوه سفارش اجرای نقاشی ساختمان ادارات

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد تمایل دارید محیط ادارای خود را رنگ آمیزی کنید می‌توانید آن را به دست یک فرد متخصص و نقاش حرفه ای بسپارید. می‌توان گفت انجام و اجرای رنگ‌های ساختمانی که بهترین نتیجه و کیفیت تضمینی را داشته باشد باید توسط شخصی انجام شود که دارای سالها تجربه در این حوزه است. البته مواردی مانند قیمت اجرای رنگهای ساختمان اداره جات به توجه به مواردی مانند متراژ، نوع رنگ، برند رنگ بسیار متفاوت است. از این رو جهت دریافت اطلاعات بیشتر از هزینه، قیمت و سفارش اجرای نقاشی ساختمان ادارات یا دریافت مشاوره می‌توانید با خدمات نقاشی ساختمان ارسباران تماس بگیرید.