Rate this page
می توان گفت نقاشی ساختمان مدارس (رنگ آمیزی داخل و نمای بیرونی مدرس) از مواردی است که چه در مدارس ابتدایی، پیش دبستان یا دوره متوسطه از اهمیت ویژه برخوردار می باشد به نحوه ی که هرساله مدیران مدرسه جهت ایجاد حس نشاط و شادابی دانش آموزان و ایجاد روحیه در کادر آموزشی، اقدام به نقاشی و رنگ آمیزی ساختان مدارس می کنند.

رنگ آمیزی ساختمان مدارس چه اهمیتی دارد؟

شاید شما هم به عنوان مدیر یک مدرسه در حال خواندن این متن هستید و می خواهید از ارزش و اهمیت رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان مدرسه بیشتر بدانید. در نگاه اول شاید رنگ ها فقط جنبه ظاهری داشته باشند. اما نوع رنگ ها و حتی نوع رنگ آمیزی آن چه برای مدرسه و چه برای کلاس تاثیر مستقیمی بر روی روحیه و افکار دانش آموزان می گذارد. و این امر سبب می شود که بر روی خلاقیت و یادگیری آنها نیز موثر باشد. البته انتخاب نوع رنگ نیز بسیار مهم است. چرا که بسیاری از مدیران به دلیل بودجه کم به رنگ هایی مانند رنگ سفید قانع می شوند. و انتخاب رنگ سفید بدون هیچ رنگ ترکیبی دیگر بسیار غیر تخصصی است.

نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان مدرسه شامل کدام بخش ها می شود؟

شاید در نگاه اول ما نقاشی ساختمان مدرسه را فقط رنگ کاری بخشی داخلی ساختمان مانند کلاس‌ها در نظر می گیریم. اما در واقع ساختمان مدرسه و بخش حیاط آن، شامل بخش هایی مانند راه پله، کلاسها، درب ها، اتاق مدیر، نردها، خط کشی‌ها و … می باشد که باید به همه آنها و نوع رنگی که برای آن انتخاب می کنیم دقت داشته باشیم.

رنگ آمیزی خط کشی حیاط مدرسه

در بسیاری از مدارس سطوح ابتدایی و دیگر مناطق از خط کشی ها در حیاط جهت منظم کردن صف های صبحگاهی استفاده می شود. در این حال رنگ‌های مورد استفاده باید از موادی مقاوم ساخته شده باشند تا در طی دوره تحصیلی یک ساله، استحکام خود را حفظ کنند. و در صورت وجود شرایط بدی جوی نیز خراب نشوند. همچنین باید در نظر داشت این نوع رنگها نباید در صورت خیس شدن باعث لغزندگی بر روی سطح زمین شوند.

نحوه ثبت سفارش و قیمت نقاشی ساختمان مدارس

حال سوال این است چطور می توانید در صورت تمایل سفارشتان را ثبت کنید؟ یا قیمت نقاشی ساختمان مدارس آن به چه صورت است؟ در واقع قیمت نقاشی به عوامل بسیاری بستگی دارد مانند: متراژ سطح دیوار یا بخش مورد نظر (به عنوان مثال برخی از کلاس ها ۱۵ متر و برخی از کلاس ها ۲۵ متر هستند)، نوع رنگ (انتخاب رنگ اکریلیک، روغنی، مولتی کالر …)، زیرسازی سطح (بعضی از سطوح به دلیل فرسودگی نیاز به ایجاد یک سری زیرساخت ها و زیرسازی ها دارند) با توجه به مواردی که گفته شد به صورت قطعی نمی توان هزینه و نرخ رنگ کاری ساختمان مدارس را عنوان کرد. اما در صورتی که می خواهید در مورد قیمت، ثبت سفارش رنگ کاری ساختمان مدارس اطلاعات بیشتر دریافت نمایید می توانید با خدمات نقاشی ساختمان ارسباران تماس بگیرید.