رنگ کاری نمای بیرونی ساختمان

رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان  , نقاشی نمای بیرونی ساختمان , اجرای رنگ نمای بیرونی ساختمان , رنگ آمیزی نمای ساختمان از خدمات رنگ نمای ساختمان محسوب می شوند. نقاشی نمای بیرونی ساختمان براساس رنگ ضد آب ( رنگ اکریلیک ) می باشد. و در صورت ترکیب با مواد سیلیکونی مانند عایق از سطح نمای بیرونی ساختمان در برابر سرما و گرما محافظت می کند. رنگ نما ساختمان , انواع آپارتمان , ویلا ,شیروانی , بافت دار , مجتمع های تجاری و مسکونی ,  با طناب با انواع رنگهای مولتی کالر , رزین آکریلیک , رنگ استخری , سان کالر , رنگ نانو , کنیتکس روغنی , پلاستیک , اکرولیک . بعد از اجرای حتی با کیفیت ترین مواد در رنگ نمای خارجی ساختمان باز هم در گذر زمان امکان معیوب شدن رنگ نما وجود دارد. طبیعی است که در اثر شرایط جوی و بارش باران یا غبار و اشعه خورشید رنگ نما به مرور زمان کیفیت خود را از دست بدهد. و نیازمند ترمیم باشند.

رنگ نما تاثیر به سزایی در روحیه ساکنین آپارتمان , مجتمع ها و ساختمان ها دارد. امروز رنگ آمیزی نما در مدارس , ادارات , مهدکودک ها و ساختمان ها , مجتمع های تجاری بسیار رایج می باشد. از جهتی رنگ نما مانند عایقی و محافظ در برابر رطوبت و باران های مداوم می باشد. به خصوص در شهر های شمال کشور بسیار مناسب است. طبق تحقیقات اگر به شکل صحیحی از این رنگ در نمای شما استفاده شود, نمای ساختمان و آپارتمان شما حداقل تا ۱۰ تا ۱۵ سال در برابر عوامل جوی گوناگونی همچون باران مقاوم و عایق است. ( انجام رنگ نما و رنگ آمیزی نما در تمام نقاط تهران سراسر ایران با کیفیت عالی و قیمت مناسب در ارسباران )

 

رنگ نما و رنگ آمیزی نما

 

انتخاب رنگ مناسب نمای خارجی ساختمان

در انتخاب رنگ نمای بیرونی ساختمان یکی از نکاتی که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد انتخاب رنگ مناسب با توجه به شرایطی جوی می باشد. به طور مثال در شمال کشور به دلیل وجود بارندگی از رنگ های اکریلیک پایه آب استفاده می شود. که نسبت به آب و رطوبت مقاوم هستند. البته در تمام نقاط شمال , جنوب و شرق و غرب می توان رنگ مورد نظر را به کاربرد.

انجام تعمیرات و اصلاحات نمای ساختمان به این صورت که اگر نمای ساختمان کثیف باشد باید حتما شستشو شود یا اگر سنگ نما در حال ریزش باشد. باید به صورت کامل تعمیر شود. در صورت وجود شکاف در نمای ساختمان باید توسط بتونه پر شود. تا زیرسازی به صورت کامل انجام شود. بعد از انجام مراحل گفته شده نوبت به اجرای رنگ نما می باشد.

مناسب‌ ترین زمان رنگ‌ آمیزی فصول گرم، مانند تابستان و بهار می باشد , باید اطلاعات کافی از آب‌ و هوای منطقه به دست آورید. حداقل دو تا سه روز باید بگذرد تا رنگ عناصر خارجی کاملا خشک شود. علاوه بر در نظر گرفتن کیفیت رنگ و زیبا بودن رنگ باید به موارد بیشتری هم در انتخاب رنگ دقت شود. در انتخاب رنگ مناسب باید به مکان مورد نظر و مصالح استفاده شده در نمای ساختمان و شرایط جوی نیز مورد اهمیت می باشد. همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر از نقاشی ساختمان کلیک کنید

رنگ نمای شیروانی

در شمال کشور از سطوح شیروانی به دلیل بارندگی های متعدد بیشتر استفاده می شود. در قدیم از ورق های گالوانیزه بر روی چوب های سطح شیروانی استفاده می شد. اما با پیشرفت تکنولوژی بیشتر از سفال برای سطح شیب دار شمال استفاده می شود. معمولا برای سطوح شیروانی از رنگ اکریلیک پایه آب نما استفاده می شود. اما اگر بخواهیم بر روی ورق های گالوانیزه در سطح شیروانی اجرای نقاشی نما را انجام دهیم ابتدا باید از واش پرایمر بر روی ورق ها سپس رنگ روغنی یا رنگ اکریلیک استفاده شود.

 

 

انواع سطوح رنگ نمای بیرونی ساختمان شامل:

  • نمای بیرونی ساختمان
  • نمای سیمانی ساختمان
  • نمای بتنی
  • سطوح و دیوارهای گچی
  • جایگزین رنگ قدیمی
  • رنگ آمیزی نماهای چوبی و ویلا ها

برای ساخت رنگ نمای بیرونی ساختمان باید مصالح مصرفی و شرایط جوی مکان تعیین شده مد نظر قرار گرفته شود. اگر نما سیمانی باشد ابتدا باید به صورت کامل خشک شود و سپس رنگ نما اجرا شود. در غیر بعد از اجرای رنگ نما به دلیل عدم امکان تنفس رنگ پوسته می شود.

 

اجرای رنگ نمای ساختمان سیمانی

برای اجرای نقاشی یا رنگ آمیزی بر روی نمای سیمانی ساختمان باید اجازه دهید تا سطح سیمانی به خوبی خشک شود. اگر سطح نمای سیمانی دچار آسیب دیدگی و یا کثیف شده باشد ابتدا باید سطح به خوبی توسط واترجت شسته شود و سپس قسمت های آسیب دیده توسط بتونه مخصوص نما ترمیم شود. سپس یک لایه آستر بر روی نمای سیمانی اجرا شود توجه داشته باشید که اجرای آستر پرایمر باعث کاهش بی رویه مصرف رنگ می گردد. پس از خشک شدن نما می توان کار نقاشی یا رنگ آمیزی نما را انجام داد.

امروزه به جای استفاده از نمای سیمانی که به صورت سنتی مورد استفاده قرار میگرفت, از نمای سنگدانه استفاده می شود که نسبت به نمای سیمانی دارای سرعت انجام سریع تر , عمر مفید , تنوع رنگ , قابل شستشو نیز می باشد. اجزای تشکیل دهند اصلی این نوع پوشش شامل سنگدانه های طبیعی به همراه چسب و رزین مخصوص می باشد.

رنگ نما ساختمان قیمت ارزان

بهترین رنگ نمای خارجی ساختمان چیست؟

یکی از مناسب ترین رنگ ها برای نمای داخلی و خارجی ساختمان رنگ جوتن می باشد. این رنگ دارای ضخامت و پوشش دهی بسیار بالایی می باشد و ترک های جزیی لایه ی زیرین را پوشش می دهد. رنگ جوتن برای نمای بیرونی ساختمان نیز به کاربرد برده می شود. و در مقابل رطوبت و شرایط جوی مقاوم است.
می توان از این رنگ بر روی تمامی سطوح نیز استفاده کرد. مانند سطح سیمانی , فلزی , آهنی , بتنی , گچی. از خصوصیت بارز این رنگ عمر طولانی , عدم شکستگی , پوشش دهی بالا , کیفیت عالی و تضمینی نیز اشاره کرد.
از انواع رنگ جوتن عبارت اند از : رنگ جوتن پایه آب و یا پایه تینر , مقاوم در برابر مواد شیمیایی , ضد قارچ و ضد آنتی باکتریال

از مزیت دیگر این رنگ محصول کشور نروژ و یکی از بهترین رنگ ها در ایران و سراسر جهان است. اگر چه قیمت اجرای این نوع رنگ بسیار زیاد تر از نوع ایرانی است اما به دلیل تنوع بسیار بالا و کیفیت آن ارزش استفاده را دارد. رنگ های ساختمانی اکریلیک جوتن نسبت به دیگر رنگ های جوتن در ایران بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

رنگ های تولید داخل کشور هم دارای کیفیت خوبی هستند و طبق استاندارد جهانی تولید شده اند. و به دو دسته تقسیم می شوند که طبق درخواست مشتری و براساس قیمت می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. رنگ های ایرانی با کیفیت بالا عبارت اند از : جهان کنیتکس , رنگ ریف ایران , تهران کنیتکس , روناس ایران , سان دکو ترکیه , نیوکالر ایران .

 

درباره رنگ کنیتکس

رنگ های کنیتکس برای نما نیز خود به دو گروه کنیتکس اکرولیک و پلاستیکی نیز تقسیم می شوند. این رنگ به دلیل این که به صورت اسپری اجرا می شود به راحتی می تواند تمام سطوح  و هر سطحی را و ناهمواری ها را پوشش دهد از این جهت مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. اما کنیتکس پلاستیکی به دلیل عدم دفع آب و ماندگاری کوتاه مدت برای نما مورد تایید ما نیست.

یکی دیگر از مورد محبوب ترین رنگ ها در نما, رنگ آکرلیک می باشد. رزین های  آکریلیک بر اساس حلال ها به دو دسته تقسیم می شوند. پایه حلال نفتی و پایه حلال نفتی و پایه حلال آب که هر کدام دارای قابلیت ها و مزیت هایی می باشند. از نوع حلال آب در انواع سطوح سیمانی , گچی , بتن , آهن , فلزی , آجری و ... می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در کل از قابلیت های این رنگ می توان به انعطاف پذیری بالا , درخشندگی , ماندگاری بالا و زیبا جلوه دادن ظاهر ساختمان اشاره کرد.

 

قیمت رنگ نمای ساختمان

عواملی که در محاسبه هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان موثر می باشند. عبارت اند از :

برای محاسبه هزینه اجرای رنگ نما بعد از به دست آوردن مساحت محل، نوع رنگ انتخابی ( اکریلیک , بلکا , جوتن , روغنی .. ) و برند آن، نیاز به زیرسازی و خدمات دیگر از جمله بنایی و گچ‌کاری و … و البته هزینه خود نقاش را باید در نظر گرفت. بنابراین قیمت نقاشی ساختمان متغیر می باشد.

انواع رنگ ها در بازار موجود هستند که برای نمای ساختمان به کار برده می شوند. قیمت رنگ ها بسته به نوع و جنس رنگ ها بسیار متفاوت است اما نکته ای که باید به آن توجه شود کاربرد در محل های مختلف از شهرهای ایران می باشد. عواملی که در انتخاب رنگ مناسب دخیل می باشند عبارت اند از شرایط آب و هوای محیط و سلیقه ی مشتری.

اما به طور کلی می توانی اینطوری بیان کرد که رنگ های استخری مناسب مکان هایی که دارای آب و هوای بارانی هستند مناسب است. و رنگ نانو مانند عایقی مقاوم عمل می کند. رنگ روغن همانطور که گفته شد این رنگ در به عنوان عایقی در مقابل رطوبت گزینه بسیار مناسبی می باشد. رنگ اکریلیک و ظاهری زیبایی دارد و در مقابل پرتوهای نور آفتاب بسیار مقاوم است در محیط هایی که بیشتر اوقات دارای آب و هوای آفتابی هستند این نوع رنگ بسیار کاربرد دارد. رنگ استخری یکی دیگر از رنگ های مورد استفاده می باشد و در مقابل آب و هوای بارانی دوام بسیار بالایی دارد.

هزینه نقاشی نما ساختمان با توجه به ویژگی هایی نوسان دارد اما می توان به مواردی که در این امر موثر هستند اشاره کرد. یکی از اصلی ترین مورد مساحت بنا می باشد. نوع و برند رنگ مورد نظر و آیا مکان مورد نظر نیاز به زیرسازی دارد یا خیر و انجام زیرسازی تا چقدر زمان بر است از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی می باشند. که پس از باز بینی و مشاوره توسط یک نقاش ساختمان حرفه ای می توانید لیست هزینه ها را به صورت دقیق به دست آورید.

 

مراحل رنگ آمیزی نما

۱- پاکسازی سطح دیوار و زدودن از هر نوع موادی که مانع از اجرای بهتر رنگ به صورت تمیز و کامل می شود
۲- ترمیم خلل و فرج بر روی سطح جهت صاف شدن و خوب جلوه دادن نما
۳- اگر سطح نیاز به زیرسازی دارد حتما با توجه به شرایط جوی بهترین نوع زیرسازی را انتخاب کنید.

 


  • جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از نقاشی ساختمان قیمت رنگ کاری نمای ساختمان برای ویلا , محل کار , مجتمع و ویلای شما لطفا تماس بگیرید.
  • انجام خدمات در تمام نقاط تهران و شهرستان ها , کرج , قزوین , شمال , اصفهان , جنوب , مشهد , آبادان , شیراز , مازندران , اردبیل , تنکابن

       شماره های تماس :  ۰۹۱۲۷۹۲۹۶۸۱ - ۰۹۱۹۵۳۹۷۹۵۸

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *