رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان؛ نقاشی نمای ساختمان

رنگ کاری نما ساختمان، نمای بیرونی خانه، انواع آپارتمان، نمای ساختمان ویلا، شیروانی، بافت دار، مجتمع های تجاری و مسکونی، با طناب با انواع رنگهای مولتی کالر، رزین آکریلیک، رنگ استخری، سان کالر، رنگ نانو، کنیتکس روغنی، پلاستیک، اکرولیک. بعد از اجرای حتی با کیفیت ترین مواد در رنگ نمای خارجی ساختمان باز هم در گذر زمان امکان معیوب شدن رنگ نما وجود دارد. طبیعی است که در اثر شرایط جوی و بارش باران یا غبار و اشعه خورشید رنگ نما به مرور زمان کیفیت خود را از دست بدهد. و نیازمند ترمیم باشند.

رنگ نما تاثیر به سزایی در روحیه ساکنین آپارتمان، مجتمع ها و ساختمان ها دارد. امروز رنگ آمیزی نما در مدارس، نمای ادارات، نمای مهدکودک ها و ساختمان ها، مجتمع های تجاری بسیار رایج می باشد. از جهتی رنگ آمیزی نمای ساختمان مانند عایقی و محافظ در برابر رطوبت و باران های مداوم می باشد. به خصوص در شهر های شمال کشور بسیار مناسب است. طبق تحقیقات اگر به شکل صحیحی از این رنگ در نمای شما استفاده شود، نمای ساختمان و آپارتمان شما حداقل تا ۱۰ تا ۱۵ سال در برابر عوامل جوی گوناگونی همچون باران مقاوم و عایق است. ( انجام رنگ نما و رنگ آمیزی نما در تمام نقاط تهران سراسر ایران با کیفیت عالی و قیمت مناسب در ارسباران )

 

رنگ نما و رنگ آمیزی نما

 

مزایای و علت رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان

این که شما چه زمانی ساختمان خود را ساخته اید یا چه زمانی ساختمان را خریده اید مهم نیست. مهم این است که نمای ساختمان در واقع بخش مهمی از ساختمان بوده که اولین قضاوت را درباره ساختمان شما در ذهن فرد بیننده ایجاد می کند. پوسته شدن رنگ نما و ترک نمای ساختمان از موارد رایجی هستند که در بسیاری از ساختمان های فرسوده دیده می شود. حال این که ساختمان شما از نمای نویی برخوردار باشد یا نه، کاملا به سلیقه شما مربوط می شود اما بسیاری از افراد به دلایل زیر ترجیح می دهند که به ظاهر ساختمان خود توجه داشته باشند:

  • افزایش ماندگاری ساختمان در برابر عوامل خارجی
  • نگهداری نمای ساختمان در برابر فرسودگی و گردو غبار
  • افزایش مقاومت ساختمان در برابر اشعه نور خورشید
  • محافظت از ساختمان در برابر شرایط بد جوی مانند بارش باران و برف (مانند یک عایق عمل می کند.)
  • ایجاد زیبایی منحصر به فرد به ساختمان می دهدو

به صورت کلی ساختمان هایی که نمای آنها از نوع سنگ، آجر و ... نباشد می توانند با رنگ آمیزی نمای جدیدی را به خود بگیرند و همچنین با مبلغ بسیاری مناسب تر می توانید نمای ساختمان خود را تمدید کنید.

استفاده رنگ نمای بیرونی ساختمان مناسب

علاوه بر در نظر گرفتن کیفیت رنگ و زیبا بودن رنگ باید به موارد بیشتری هم در انتخاب رنگ دقت شود. در انتخاب رنگ مناسب باید به مکان مورد نظر و مصالح استفاده شده در نمای ساختمان و شرایط جوی نیز مورد اهمیت می باشد.

 

رنگ نما ساختمان قیمت ارزان

 

اجرای رنگ نمای ساختمان سیمانی

برای اجرای نقاشی یا رنگ آمیزی بر روی نمای سیمانی ساختمان باید اجازه دهید تا سطح سیمانی به خوبی خشک شود. اگر سطح نمای سیمانی دچار آسیب دیدگی و یا کثیف شده باشد ابتدا باید سطح به خوبی توسط واترجت شسته شود و سپس قسمت های آسیب دیده توسط بتونه مخصوص نما ترمیم شود. سپس یک لایه آستر بر روی نمای سیمانی اجرا شود توجه داشته باشید که اجرای آستر پرایمر باعث کاهش بی رویه مصرف رنگ می گردد. پس از خشک شدن نما می توان کار نقاشی یا رنگ آمیزی نما را انجام داد.

 

رنگ نمای ساختمان جوتن

یکی از مناسب ترین رنگ ها برای نمای داخلی و خارجی ساختمان رنگ جوتن می باشد. این رنگ دارای ضخامت و پوشش دهی بسیار بالایی می باشد و ترک های جزیی لایه ی زیرین را پوشش می دهد. رنگ جوتن برای نمای بیرونی ساختمان نیز به کاربرد برده می شود. و در مقابل رطوبت و شرایط جوی مقاوم است.
می توان از این رنگ بر روی تمامی سطوح نیز استفاده کرد. مانند سطح سیمانی , فلزی , آهنی , بتنی , گچی. از خصوصیت بارز این رنگ عمر طولانی , عدم شکستگی , پوشش دهی بالا , کیفیت عالی و تضمینی نیز اشاره کرد.
از انواع رنگ جوتن عبارت اند از : رنگ جوتن پایه آب و یا پایه تینر , مقاوم در برابر مواد شیمیایی , ضد قارچ و ضد آنتی باکتریال

 

بهترین رنگ نمای خارجی ساختمان چیست؟

یکی از بهترین رنگ نمای خارجی ساختمان رنگ جوتن می باشد. این رنگ محصول کشور نروژ و یکی از بهترین رنگ ها در ایران و سراسر جهان است. اگر چه قیمت اجرای این نوع رنگ بسیار زیاد تر از نوع ایرانی است اما به دلیل تنوع بسیار بالا و کیفیت آن ارزش استفاده را دارد. رنگ های ساختمانی اکریلیک جوتن نسبت به دیگر رنگ های جوتن در ایران بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

رنگ های تولید داخل کشور هم دارای کیفیت خوبی هستند و طبق استاندارد جهانی تولید شده اند. و به دو دسته تقسیم می شوند که طبق درخواست مشتری و براساس قیمت می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. رنگ های ایرانی با کیفیت بالا عبارت اند از : جهان کنیتکس , رنگ ریف ایران , تهران کنیتکس , روناس ایران , سان دکو ترکیه , نیوکالر ایران .

 

درباره رنگ کنیتکس

رنگ های کنیتکس برای نما نیز خود به دو گروه کنیتکس اکرولیک و پلاستیکی نیز تقسیم می شوند. این رنگ به دلیل این که به صورت اسپری اجرا می شود به راحتی می تواند تمام سطوح  و هر سطحی را و ناهمواری ها را پوشش دهد از این جهت مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. اما کنیتکس پلاستیکی به دلیل عدم دفع آب و ماندگاری کوتاه مدت برای نما مورد تایید ما نیست.

یکی دیگر از مورد محبوب ترین رنگ ها در نما, رنگ آکرلیک می باشد. رزین های  آکریلیک بر اساس حلال ها به دو دسته تقسیم می شوند. پایه حلال نفتی و پایه حلال نفتی و پایه حلال آب که هر کدام دارای قابلیت ها و مزیت هایی می باشند. از نوع حلال آب در انواع سطوح سیمانی , گچی , بتن , آهن , فلزی , آجری و ... می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در کل از قابلیت های این رنگ می توان به انعطاف پذیری بالا , درخشندگی , ماندگاری بالا و زیبا جلوه دادن ظاهر ساختمان اشاره کرد.

 

قیمت رنگ نمای ساختمان

انواع رنگ ها در بازار موجود هستند که برای نمای ساختمان به کار برده می شوند. قیمت رنگ ها بسته به نوع و جنس رنگ ها بسیار متفاوت است اما نکته ای که باید به آن توجه شود کاربرد در محل های مختلف از شهرهای ایران می باشد. عواملی که در انتخاب رنگ مناسب دخیل می باشند عبارت اند از شرایط آب و هوای محیط و سلیقه ی مشتری.

اما به طور کلی می توانی اینطوری بیان کرد که رنگ های استخری مناسب مکان هایی که دارای آب و هوای بارانی هستند مناسب است. و رنگ نانو مانند عایقی مقاوم عمل می کند. رنگ روغن همانطور که گفته شد این رنگ در به عنوان عایقی در مقابل رطوبت گزینه بسیار مناسبی می باشد. رنگ اکریلیک و ظاهری زیبایی دارد و در مقابل پرتوهای نور آفتاب بسیار مقاوم است در محیط هایی که بیشتر اوقات دارای آب و هوای آفتابی هستند این نوع رنگ بسیار کاربرد دارد. رنگ استخری یکی دیگر از رنگ های مورد استفاده می باشد و در مقابل آب و هوای بارانی دوام بسیار بالایی دارد.

هزینه نقاشی نما ساختمان با توجه به ویژگی هایی نوسان دارد اما می توان به مواردی که در این امر موثر هستند اشاره کرد. یکی از اصلی ترین مورد مساحت بنا می باشد. نوع و برند رنگ مورد نظر و آیا مکان مورد نظر نیاز به زیرسازی دارد یا خیر و انجام زیرسازی تا چقدر زمان بر است از عوامل تاثیر گذار در قیمت نقاشی منزل یا محل کار می باشند. که پس از باز بینی و مشاوره توسط یک نقاش ساختمان حرفه ای می توانید لیست هزینه ها را به صورت دقیق به دست آورید.

 

مراحل رنگ آمیزی نما

۱- پاکسازی سطح دیوار و زدودن از هر نوع موادی که مانع از اجرای بهتر رنگ به صورت تمیز و کامل می شود
۲- ترمیم خلل و فرج بر روی سطح جهت صاف شدن و خوب جلوه دادن نما
۳- اگر سطح نیاز به زیرسازی دارد حتما با توجه به شرایط جوی بهترین نوع زیرسازی را انتخاب کنید.

 

رنگ نمای شیروانی

در شمال کشور از سطوح شیروانی به دلیل بارندگی های متعدد بیشتر استفاده می شود. در قدیم از ورق های گالوانیزه بر روی چوب های سطح شیروانی استفاده می شد. اما با پیشرفت تکنولوژی بیشتر از سفال برای سطح شیب دار شمال استفاده می شود. معمولا برای سطوح شیروانی از رنگ اکریلیک پایه آب نما استفاده می شود. اما اگر بخواهیم بر روی ورق های گالوانیزه در سطح شیروانی اجرای نقاشی نما را انجام دهیم ابتدا باید از واش پرایمر بر روی ورق ها سپس رنگ روغنی یا رنگ اکریلیک استفاده شود.

ثبت سفارش و قیمت نقاشی و رنگ کاری نمای ساختمان

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید نمای ساختمان خود را رنگ کنید شاید قبل از ثبت سفارش، قیمت نقاشی نمای ساختمان برای شما مهم باشد. اما قیمت و هزینه رنگ کاری نما به موارد بسیاری بستگی دارد از این جهت نمی تواند به صورت دقیق به قیمت نهایی آن اشاره کرد. به صورت کلی عواملی که بر روی قیمت تاثیر می گذارند عبارات اند از:

  • نوع رنگ انتخابی (جوتن، روغنی و ...)
  • متراژ نمای ساختمان جهت اجرای رنگ
  • آیا سطح نما نیاز به زیرسازی دارد؟

دریافت اطلاعات دقیق از موارد گفته شده می تواند به نقاش ساختمان کمک کند تا هزینه نهایی را تخمین بزند.

تمدید و رنگ کاری نمای ساختمان سبب زیباسازی شهر، جذب مخاطب، ایجاد انگیزه و حس خوب می شود.در صورتی که می خواهید سفارش خود را ثبت نمایید یا در صورتی که می خواهید اطلاعات دقیقی را از قیمت نقاشی نمای ساختمان دریافت نمایید می توانید با تیم متخصص نقاشی ساختمان ارسبارن تماس بگیرید.


  • جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از نقاشی ساختمان قیمت رنگ کاری نمای ساختمان برای ویلا , محل کار , مجتمع و ویلای شما لطفا تماس بگیرید.
  • انجام خدمات در تمام نقاط تهران و شهرستان ها , کرج , قزوین , شمال , اصفهان , جنوب , مشهد , آبادان , شیراز , مازندران , اردبیل , تنکابن

       شماره های تماس :  ۰۹۱۲۷۹۲۹۶۸۱ - ۰۹۱۹۵۳۹۷۹۵۸

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *