فهرست مطالب

بهترین رنگ برای نمای بیرونی ساختمان

Rate this post

انتخاب رنگ برای نما ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد. بهترین رنگ برای نمای بیرون ساختمان باید ضمن اینکه جلوه خاصی به نمای بیرونی می‌بخشد، دوام و پایداری نسبتا خوبی داشته باشد. از همین بابت انتخاب بهترین رنگ برای نمای خارجی ساختمان مستلزم برخورداری از دانش و تجربه فراوان بوده و اینکار از عهده افراد عادی خارج می‌باشد.
به طور کلی بهترین رنگ برای نمای بیرونی ساختمان بر اساس نوع مصالح به کار رفته در ساخت نما برگزیده می‌شود. از همین جهت رنگ مناسب نماهای سیمانی، چوبی، فلزی، شیروانی و غیره با یکدیگر متفاوت هستند. منتهی نباید از اهمیت شرایط آب‌وهوایی در انتخاب بهترین رنگ غافل شد. در این راهنما از ارسباران ما تجربه چندین ساله خود را در اختیار شما می‎گذاریم تا در انتخاب بهترین رنگ نمای ساختمان به درستی عمل کنید.

بررسی بهترین رنگ برای نمای بیرونی ساختمان؛ انواع نما

مهمترین پارامتر در انتخاب بهترین رنگ برای نمای بیرون ساختمان جنس نما است. بسته به اینکه نمای ساختمان سیمانی، گچی، سنگی، چوبی یا غیره باشد، بهترین رنگ نما ساختمان انتخاب می‌شود. منتهی به کارگیری رنگ های مخصوص نما قلق خاص خود را دارد. برای مثال رنگ مناسب برای نماهای سیمانی رزین اکریلیک است، منتهی شاید بر حسب آب و هوا یا سایر عوامل محیطی، نقاش تصمیم بگیرد از رنگ دیگری برای رنگ آمیزی نما استفاده کند. اگر به دنبال رنگ آمیزی نمای ساختمان هستید.

بهترین رنگ برای نمای بیرون ساختمان؛ انواع رنگ

حالا که با بهترین رنگ برای نمای بیرونی ساختمان آشنا شدید، بد نیست با انواع رنگ‌های نما نیز آشنا شوید. برخلاف باور عموم رنگ مخصوص نمای بیرونی ساختمان بسیار متنوع است که هر یک از آنها کاربرد و کارایی خاص خود را دارند. در لیست زیر انواع رنگ نما را مشاهده می‌کنید:

  • رنگ اکریلیک: بدون شک رنگ اکریلیک محبوب‌ترین رنگ نمای ساختمان است که از ویژگی‌هایی نظیر دوام بالا، مقاومت زیاد، انعطاف پذیری مناسب، مقاومت در برابر نور خورشید، مقاومت در برابر رطوبت و درخشندگی منحصر به فرد برخوردار است.
  • رنگ کنیتکس: رنگ کنیتکس بر پایه آب و روغن ساخته می‌شود. از مهمترین مشخصات این نوع رنگ نما می‌توان به طول عمر بالا و مقاومت نسبتا خوب در برابر رطوبت اشاره کرد.
  • رنگ روغنی: از این نوع رنگ که بر پایه حلال نفتی ساخته می‌شود، بیشتر برای رنگ آمیزی نمای فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ روغن به مقاومت در برابر رطوبت و قابلیت شستشو معروف است.
  • رنگ نانو: رنگ‌های نانو شباهت زیادی به رنگ‌های آکریلیک دارند. این نوع رنگ نماها علاوه بر عایق بودن، مقاومت زیادی در برابر عوامل محیطی از خود نشان می‌دهند. بنابراین استفاده از آنها در مناطقی که تغییرات دمایی زیادی دارند، توصیه می‌شود.
  • رنگ اپوکسی: رنگ اپوکسی بیشتر با هدف رنگ آمیزی کف پوشی و محیط‌های صنعتی به کار گرفته می‌شود. به کارگیری این رنگ در نما ساختمان به ندرت به چشم می‌خورد.
  • رنگ رزین اکریلیک: رنگ رزین اکریلیک بر پایه آب و روغن ساخته می‌شود و در رنگ کاری نمای ساختمان نقش آچار فرانسه را دارد، چرا که این رنگ به دلیل ویژگی‌هایی نظیر مقاومت بالا در برابر نور خورشید و رطوبت، در تمام نماهای گچی، سیمانی و کنافی اولویت نقاشان است.

انتخاب بهترین رنگ نمای بیرونی ساختمان؛ در ارسباران

صد البته انتخاب بهترین رنگ برای نمای خارجی ساختمان به این سادگی‌ها نیست! برای مثال شما نمی‌توانید بگویید، بسیار خب، چونکه نمای بیرونی ساختمان من سیمانی یا گچی است، باید از رنگ رزین اکریلیک استفاده کنم. چرا که انتخاب بهترین رنگ برای نمای بیرونی ساختمان نیاز به بررسی تخصصی کارشناسان حرفه‌ای دارد. شاید اغلب اوقات رزین اکریلیک رنگ مناسب نمای سیمانی یا گچی باشد، اما همیشه اینطور نیست. شما باید شرایط جوی، مجاورت نما با مواد شیمیایی، رطوبت و سایر عوامل را جهت انتخاب رنگ مخصوص نما در نظر بگیرید.
چنانچه در انتخاب بهترین رنگ برای نمای بیرون ساختمان نیاز به مشاوره تخصصی دارید، کارشناسان ارسباران می‌توانند به شما کمک کنند. برای دریافت مشاوره از کارشناسان باتجربه‌ی ارسباران کافی است با شماره ۰۹۱۲۷۹۲۹۶۸۱ تماس بگیرید.