فهرست مطالب

نقاشی ساختمان با رنگ بلکا

Rate this post

نقاشی ساختمان با رنگ بلکا در حال افزایش می باشد. و دارای پوشش دهی مناسب جهت ساختمان های تجاری , مسکونی , مطب , هتل ها , بیمارستان ها , استودیو های صدابرداری , مکان های تفریحی , منازل .. می باشد. رنگ بلکا از مواد طبیعی و رزین های سلولزی و دوست دار طبیعت استفاده شده است. و در حین اجرا و اتمام کار بو و گرد و غباری ندارد. یکی از مزیت های مورد توجه این رنگ نیاز نداشتن به زیر سازی می باشد.

نقاشی ساختمان با رنگ بلکا به علت طرح های مختلف بلکا از دانه و رشته تنوع بسیاری دارد. و قابلیت اجرا بر روی هر پوششی را نیز داراست. قابل شستشو و ترمیم در کمترین زمان و همچنین به عنوان عایقی در برابر سرما و صدا عمل می کند. و به دلیل داشتن زیبایی و طرح هی طبق سلیقه های متفاوت جایگزین بسیار خوبی نسبت به رنگ و کاغذ دیواری می باشد.

 

نقاشی ساختمان با رنگ بلکا

 

ساختار رنگ بلکا و مواد تشکیل دهنده بلکا

همانطور که گفته شد رنگ بلکا در نقاشی ساختمان دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. مواد تشکیل دهنده آن عبارت است از پنبه سلولز , رزین های سلولزی , رشته های الیاف , پیگمنتهای مقاوم, روان کننده ها و دیگر افزودنی های تزئینی با آب …

 

آموزش نقاشی ساختمان با رنگ بلکا

رنگ بلکا در نقاشی ساختمان به راحتی بر روی سطوح گچی , سیمانی ( انواع سیمان سیاه و سفید ) رنگ روغن , سطوح خاکی و … قابل اجرا می باشد. برای ایجاد پوشش مناسب و با کیفیت لازم است که استاندارد های مورد نیاز را رعایت کنیم. ضخامت لایه بلکا بر روی دیوار به صورت استاندارد ۰.۵ میلی متر تا ۱.۵ میلی متر می باشد.

ابتدا مکان و اندازه ای که میخوام بلکا بر روی آن اجرا شود را تعیین می کنیم. اگر بر روی سطح مورد نظر گرد و غبار یا کثیف بود قبل از اجرای رنگ حتما آن ها را برطرف شود. بعد به اندازه مورد نظر ( باید در هر متر مربع ۲۸۰ گرم بلکا ( خشک ) مورد استفاده قرار بگیرد ) از پودر بلکا را داخل ظرف یا تشت مناسب می ریزیم. و بعد به اندازه ۳ یا ۵ برابر وزن پودر به آن آب اضافه می کنیم که این مقدار بسته به پوشش دیواری متغیر می باشد. حال به مدت ۱۰ دقیقه مواد را کاملا هم می زنیم. و به مدت ۳۰ دقیقه می گذاریم تا استراحت کند و سپس دوباره هم میزنیم و خوب ورز میدهیم. حال آماده اجرای رنگ بر روی دیوار می باشد. که باید توسط ماله انجام شود.

 

نقاشی ساختمان با رنگ بلکا با قیمت مناسب

 

مزایا و معایب رنگ بلکا

 

عدم نیاز به زیرسازی

این نوع پوشش نیازی به زیرسازی جدی ندارد و بر روی هر نوع سطوحی اعم از گچ و خاک , سیمان , کاشی , رنگ روغن , رنگ پلاستیک قابل اجرا می باشد. همچنین تا حدود زیادی پوشش دهنده ترک ها و پستی بلندی ها بر روی دیوار می باشد. که این نیز خود باعث کاهش هزینه در اجرای رنگ می شود.

 

قابلیت شستشو

این پوشش به راحتی قابل شستشو می باشد. به این صورت که با استفاده از یک تکه ابر و کف شامپو فرش به راحتی شسته می شود. همچنین با استفاده از بخار شو هم می توانید این کار را انجام دهید.

عایق حرارت و برودت

به دلیل دارا بودن بافت های الیاف عایق مناسبی جهت حفظ گرما و سرما می باشد. و جهت صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها بسیار مؤثر می باشد.

 

عایق صوت

این پوشش شامل بافت هایی می باشد. که عایق بسیار خوبی نسبت به صدا و امواج صوتی می باشد. به میزان قابل توجهی بین ۳۰ تا ۵۰ مانع از عبور صدا می شود. از کاربردها می توان استودیو های صدابرداری را نام برد.

 

عدم ترک خوردگی بلکا

به دلیل خصوصیت رنگ بلکا در صورت وجود ترک ها بر روی دیوار کامل پوشش داده می شود. همچنین بعد از اجرای کار هم اگر ساختمان در اثر زلزله یا نشت دارای ترک هایی شد آن ها را مخفی نگه می دارد.

 

سرعت اجرای بالا

راحتی اجرا بلکا یکی از مزیت های آن به شمار می رود. به طوری که هر کارگر ماهر می تواند در عرض یک ساعت حدود ۱۵ متر مربع از سطح را رنگ آمیزی کند.

 

بلکا مقاوم در برابر ضربه

قابلیت ارتجاعی بلکا باعث شده در برابر ضربه ها مقاوم بوده و به راحتی خراب نشود. و بر روی سطوح آن ترک خورده گی به وجود نیاید.

 

قابلیت ترمیم سریع

نسبت به دیگر رنگ ها و کاغذ دیواری های با سرعت بالایی ترمیم می شود.

 

عدم جذب گرد و غبار

یکی دیگر از مزیت های رنگ بلکا عدم جذب گرد و غبار و ذرات معلق در هوا به دلیل نداشتن الکتریسیته ساکن می باشد.

 

نیاز به زیرسازی ندارد

کاهش بازتاب مستقیم نور

مقاوم در برابر گرما و آتش و شعله ور نشدن

 

نقاشی ساختمان با رنگ بلکا در تهران

 

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ بلکا

در قیمت نقاشی ساختمان مواردی مانند زیرسازی , نوع رنگ , مکان مورد نظر در نظر گرفته می شود و براساس آن لیست قیمت داده می شود. در اجرای رنگ بلکا مواردی که باید بررسی شود مقدار رنگ استفاده مصرفی , نوع انتخاب رنگ بلکا , مساحت نیز می باشند. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ بلکا بسیار به صرفه تر از بسیاری رنگ های دیگر می باشد.

 


  • جهت اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان در مورد نقاشی ساختمان با رنگ بلکا برای منزل , پلکان محل کار یا ویلای شما لطفا تماس بگیرید. اجرای انواع رنگ های ساختمانی و نقاشی ساختمان با رنگ های اکریلیک , رنگ بلکا , رنگ جوتن نمای ساختمان , رنگ مولتی کالر … در تمام نقاط تهران و شهرستان های ایران.

       شماره های تماس :  ۰۹۱۲۷۹۲۹۶۸۱ – ۰۹۱۹۵۳۹۷۹۵۸