پتینه کاری روی دیوار در نقاشی ساختمان

پتینه کاری هنری است که با رنگها و ابزار تزئینی مختلف روی سطوح مختلف ، بافتی خاص ایجاد می کند. پتینه از سایر رنگ ها زیبا تر و دلپذیرتر به نظر می رسد ، که از نظر هنری (نقاشی ساختمان) اشاره به پتینه کاری یا مانور روی سطوح دارد. پتینه معمولاً زیر مجموعه ای از رنگ ساختمان است که کاربردهای بیشتر. یکی از راه های تغییر دکوراسیون استفاده از پتینه است ، در سطوح مختلف به هنر متحرک سازی و خوشایند شدن تبدیل می شود. پتینه در اصل یک هنر ایتالیایی است. این می تواند کاملاً احساس تجمل به فضای مورد نظر بدهد. هنر پتینه کاری استفاده خلاقانه از رنگ ها و ترکیب رنگ ها است. این هنر پیری اشیا و ایجاد بافت است.

برای زیبایی سقف در نقاشی ساختمان می توانید از پتینه طرح فرشته ، طرح فوق العاده باد ، طرح آسمان و طرح گل طبیعت استفاده کنید. یکی از محبوب ترین انواع پتینه کاری ، عتیقه کاری است. پتینه نمادی و نشانه ای از طراوت و نشاط است. برخلاف سایر رنگ ها ، پتینه بعداً کثیف و کثیف می شود. در نقاشی پتینه می توان از برگ طلا یا نقره استفاده کرد که احساس لوکس تری به شما می دهد.

 

 

انواع پتینه بر روی دیوار ساختمان

انواع مختلفی از الگوهای پتینه روی دیوار وجود دارد و به طور کلی هر کسی با خلاقیت و ذوق هنری می تواند طرح جدیدی را در نقاشی داخل ساختمان یا در حین رنگ کاری نمای ساختمان ایجاد کند در زیر مشهورترین و پرکاربردترین مدل های پتینه را مورد بحث قرار خواهیم داد.

پتینه برگ طلا ، پتینه طرح مرمر ، پتینه ی طرح چوب ، پتینه طرح ترک ، پتینه طرح ترک ، پتینه طرح آجر ، پتینه طرح سنگ ، پتینه طرح بتن ، پتینه طرح چرم ، طرح پتینه طرح ابر و باد ، پتینه ی کاهگل ، پتینه فرشته ، الگوی پتینه که ترکیبی از تذهیب ، پتینه برگ نقره ای و دیگر الگوهای زیبا و محبوب است. پتینه به طور معمول در ساختمانهایی استفاده می شود که گچ کاری لوکس نامیده می شود ، اما می توان از آن در انواع مختلفی از دیوارهای خشک ، چوب و فلز استفاده کرد. کار پتینه به دلیل استفاده از رنگ های تزئینی گران قیمت و همچنین زمان آن ، قیمت نسبتاً بالایی دارد ، البته به طراحی شما نیز بستگی دارد.

 

مزیت و معایب استفاده از پتینه در ساختمان

معمولاً در هر محیطی که پتینه کاری شده باشد افراد زیادی به سمت این پتینه کشیده می شوند و اگر نمونه های پتینه را از نزدیک دیده باشید ، می دانید که چقدر زیبا و دلپذیر است و تفاوت آن با سایر رنگ ها و دیوار پوش ها چیست. همچنین با توجه به بافت های ریز و درشت که در کار پتینه کاری بسیار جذاب هستند ، می تواند خوردگی و ترک های دیوار را به خوبی بپوشاند. پتینه همچنین از دوام بسیار بالایی برخوردار است و قابل شستشو و تعمیر است. اما اگر قیمت نقاشی ساختمان برای شما مهم است, پتینه در مقایسه با سایر دیوارپوش ها ، اغلب به عنوان یک عنصر تزئینی در قسمت کوچکی از فضا استفاده می شود. شاید بد نباشد به این نکته اشاره کنیم که به طور کلی انواع مدل های دیوار پتینه ، از آنجا که اغلب الگو و بافت دارند ، اجرای آن در کل فضا یا به مقدار زیاد توصیه نمی شود. برعکس ، اگر در فضاهای خاص اجرا شود تأثیر بسیار بیشتری خواهد داشت

 

انواع پتینه و دکوراتیو در نقاشی ساختمان

A. پتینه کاری روی دیوار وسقف
تکنیک های مختلف پتینه کاری روی دیوار
۱٫ پتینه با اسفنج
۲٫ پتینه با ورقه طلاو نقره و مس
۳٫ پتینه با پارچه
۴٫ پتینه کاری با کاردک
۵٫ راه راه کردن و رنگ برداری
۶٫ بافت دار کردن

B. پتینه کاری روی چوب
تکنیک های مختلف پتینه کاری روی چوب
۱٫ پتینه کاری با جوهر
۲٫ پتینه کاری با رنگهای حلال درآب
۳٫ پتینه کاری با لاک الکل
۴٫ پتینه کاری با شاپان
۵٫ پتینه کاری با رنگ روغنی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *